• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Światłowód Rakowo-Graby
#1
W ubiegły wtorek byłem na spotkaniu z burmistrzem i reprezentantami firmy z Poznania która trudni się projektowaniem i wykonywaniem sieci światłowodowych. Ustaliliśmy co następuje.
Przygotuję i dostarczę mapę sugerowanej trasy światłowodu w Rakowie i Grabach, z uwzględnieniem wszystkiego co do teraz udało mi się ustalić z INEA/Orange w zakresie punktów styku. Na tej podstawie zostanie (najprawdopodobniej bezpłatnie) wykonany szacunkowy kosztorys wykonania projektu i realizacji budowy.
Znając szacunkowy koszt będziemy mogli dalej rozmawiać o możliwościach realizacji projektu.
Tak więc coś się dzieje - może to jeszcze nie światełko w tunelu ale powiedzmy, że powiało cieplejszym powietrzem Smile

Do połowy września chciałbym zakończyć akcję zbierania deklaracji przyłączenia się do światłowodu.
Przygotuję stronę www na której będzie można się zgłaszać jako chętny.
  Odpowiedz
#2
Tutaj pierwsza wersja mapy. Proszę o ewentualne uwagi na info@rakowo.org.pl lub w tym wątku na forum.

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?m...sp=sharing

Zakładam, że ze środków gminnych zostałyby zbudowane odcinki czerwone (asfalty gminne/powiatowe) i żółte (drogi gminne gruntowe)
oraz połączenie Grabów z Czerniejewem co trzeba dokładniej ustalić.
  Odpowiedz
#3
Mapa została przekazana do firmy zajmującej się projektowaniem.
  Odpowiedz
#4
Proszę o zgłaszanie deklaracji chęci przyłączenia się do światłowodu na tej stronie. Dziękuję.

https://rakowo.org.pl/internet
  Odpowiedz
#5
Jak wygląda sprawa deklaracji? Ile na dzień dzisiejszy jest deklaracji na przyłączenie do sieci? To dosyć ważne z punktu widzenia późniejszych kroków. Dobrze by było wiedzieć czy jest jakakolwiek szansa na realizację inwestycji.
  Odpowiedz
#6
Mamy ponad 120 zgłoszeń.
Patrząc na zdjęcia satelitarne na mapie i zbudowane domy to powinniśmy zebrać drugie tyle. Tak więc proszę: "reklamujcie" inicjatywę.
  Odpowiedz
#7
Całkiem nieźle, patrząc jednak przez pryzmat doświadczenie 120 zgłoszeń to jest mała liczba i może nie wystarczyć. Z inwestycyjnego punktu widzenia chociażby. Mimo wszystko trzymam kciuki bo spoglądając na fakt, że podatki gminne są na wysokim poziomie a włodarze gminni inwestują - no właśnie w sam nie wiem co i dla kogo, to mam nadzieję, że wróci głos rozsądku i w końcu zacznie się coś dziać w temacie z ich wsparciem.
  Odpowiedz
#8
Jest realna szansa na budowę światłowodów ze środków KPO III.
Będzie więcej wiadomo pod koniec października. 

Aktualna mapa adresów z tego rozdania dla sołectwa Rakowo i Graby:

https://rakowo.org.pl/internet/kpo.php
  Odpowiedz
#9
(2024-08-29, 12:31 PM)ppoeas1 napisał(a): Całkiem nieźle, patrząc jednak przez pryzmat doświadczenie 120 zgłoszeń to jest mała liczba i może nie wystarczyć. Z inwestycyjnego punktu widzenia chociażby. Mimo wszystko trzymam kciuki bo spoglądając na fakt, że podatki gminne są na wysokim poziomie a włodarze gminni inwestują - no właśnie w sam nie wiem co i dla kogo, to mam nadzieję, że wróci głos rozsądku i w końcu zacznie się coś dziać w temacie z ich wsparciem.
Na gminę nie liczyłbym. Jakiś czas temu podczas dyskusji o światłowodzie jeden z radnych wypowiedział się że potrzeba znalezienia zewnętrznego finansowania żeby gmina nie musiała "STRACIĆ" pieniędzy. Tak tak, tak to dokładnie padło. Więc wyciągnięcie dwóch wsi z zapaści cywilizacyjnej i dokonanie przeskoku w dwudziesty pierwszy wiek (no prawie, jeszcze musiałaby być dostępna bieżąca woda z wodociągu we wszystkich domostwach), danie ludziom wreszcie możliwość wykonania telefonu, o tak kosmicznych rzeczach jak praca przez internet, porady lekarskie, szkoła w chmurze, załatwianie spraw urzędowych zdalnie to dla naszej gminy "strata pieniędzy". Wolą "zaiwestować" w projekt "Fauna i flora leśna" (https://czerniejewo.biuletyn.net/fls/bip...-flora.pdf) czyli grzybobranie z piknikiem dla swoich. Nie dziwota ze gmina wygląda jak wygląda.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości